Форум главная страница
 
УниВет - Универсальная ветеринарная помощь
Статьи посетителей сайта на общие темы
Главная
Контакты
Online консультации
 
Программа профилактического обследования (диспансеризация животных)
 
Хирургия
Травматология и ортопедия
Стоматология
 
Ветеринарная медицина диких и экзотических животных
 
Фотоархив клиники
Видеоархив клиники
Научные статьи


поиск по сайту

Як знайти першого клієнта? Альтернативний погляд на фріланс.

Сьогодні ми вирішили описати альтернативний погляд на фріланс . Альтернативний в тому сенсі, що основний потік клієнтів і клієнтська база формується не за рахунок бірж фріланса, а за рахунок соціальних медіа, створення першокласного портфоліо, «old school» маркетингу. Як не дивно, але ці методи працюють і багато людей ними користуються. Тож почнемо.

Як тільки ви станете більш відомим в професії, клієнти самі будуть приходити до вас і просити про що-небудь. Ви будете настільки зайняті, що вам не доведеться продавати свою працю, як зазвичай.

Але що робити, коли ви тільки починаєте і зовсім невідомі? Перш, ніж ви дістанете перших клієнтів, вам потрібно буде чимось займати себе цілими днями. Це ідеальний час, щоб пропіарити себе і стати більш відомим.

Пошук клієнтів різний для кожної людини, який перейшов у фріланс, і не кожен метод підійде будь-якій людині. І все таки ми б хотіли поділитися з вами деякими прийомами, якими ми користувалися самі на початку свого Фрілансерські шляху.

Чи не фокусується тільки на фріланс-біржі

Якщо вам нема чого робити цілий день, то ходіння по сайтах типу Freelancer, Elance або Weblancer може бути привабливим. Адже тут тисячі клієнтів, які шукають віддалену робочу силу.

На ділі ж, фріланс-біржі можуть принести купу неприємностей і труднощів починаючому фрілансеру (для досвідченого краще місця для пошуку клієнтів не знайти). Тому поставтеся до таких сайтів з часткою обережності, добре вивчіть правила і умови роботи, перш ніж реєструватися і ставити ставки.

Для початку постарайтеся трохи розкрутити себе і своє ім'я.

Створіть і оптимізуйте своє портфоліо

Ми не раз вже говорили, що портфоліо - штука важлива і має колосальний вплив на клієнтів. Але не варто класти туди все, що ви коли-небудь робили і пробували. Відберіть тільки якісні і дійсно успішні екземпляри: будь-то ілюстрації, шаблони сайтів або шматки програмного коду.

Ознайомтеся з нашими порадами, як зробити портфоліо краще, ніж портфоліо конкурентів. Якщо немає часу чи бажання, то ось короткі 3 пункту, які ми радимо дотримуватися:

Класний дизайн.

Інтуїтивно зрозуміла структура.

Чистота і ненав'язливість.

Пишіть, пишіть і ще раз пишіть!

Хороші клієнти завжди хочуть знати, що вони віддають проект найкращим в галузі. І якщо вони будуть вибирати між фрілансером, якого вони не знають і про який ніколи не сишалі, і фрілансером, у якого є свій сайт-портфоліо, який веде свій блог, досить популярний в певних колах, як ви думаєте, у кого буде незаперечна перевага ?

Ми не говоримо про написання книги або ще про щось серйозне. Зробіть сайт і портфоліо, ведіть блог, спілкуйтеся з колегами. Тим більше, що це буде джерелом додаткового доходу.

Старий-добрий «old school» маркетинг

Соціальні медіа - це круто. Але вони не зроблять вас багатими і швидше за все не вирішать всіх фрілансерських проблем. Вірніше так, не у кожного вийде вести свій блог або підтримувати сайт в належному стані. Тому давайте обговоримо кілька способів так званого олдскульного маркетингу:

Дошки оголошень - дошки оголошень відрізняються від фріланс-бірж тим, що на них публікується тільки короткий опис компанії і вакансії (найчастіше віддалені). Існує думка, що тут можна знайти більш високооплачувану роботу, ніж на фріланс-сайтах.

Електропошта - найстаріший спосіб пошуку роботи через Інтернет. Йдете в пошуковик, вводите опис того, що вмієте і хочете робити, отримуєте список сайтів-роботодавців, заходите, знаходите адреса електропошти, відсилаєте резюме. Спосіб реально робочий, але потребує досить таки багато часу.

Конференції - так, більшість фрілансерів є своєрідними відлюдниками, але вихід у світ, в люди іноді може бути відмінним способом знайти новий проект. Ходіть на конференції, виставки, пов'язані з вашою спеціальністю, і спілкуйтеся з людьми. Спосіб реально робочий, перевірено на шкурі редактора нашого порталу ФрілансFM. Але тимчасові витрати звичайно ж значні.
 
Другие интересные ресурсы
 
© 2000-2018 by Oksana&Alexandr Lubenets
программирование - студия дизайна ICOM
 

 
 
Яндекс.Метрика